Dueler All Terrain A/T002 har en däckbeteckning som lyder 265/70-R17. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Dueler All Terrain A/T002.
Dueler All Terrain A/T002 är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 186 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Dueler All Terrain A/T002 klarar hastigheter upp till 180 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex S.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Dueler All Terrain A/T002 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 828 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dueler All Terrain A/T002 |
| Däckbeteckning | 265/70-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
| EAN | 3286348032317 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Dueler All Terrain A/T002. Däcket har däckbeteckningen 265/70-R17.
Dueler All Terrain A/T002 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/70-R18.
Ett offroaddäck från . Dueler All Terrain A/T002 har däckbeteckningen 255/70-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/75-R16.