Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/70-R16. Detta offroaddäck har modellnamnet Road Venture MT51 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Road Venture MT51 passar på fälgar med en diameter på 16". Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 186 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Q (max 160 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till Road Venture MT51.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 286 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture MT51 |
| Däckbeteckning | 265/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 117/114 |
| EAN | 8808956161750 |
Road Venture MT51 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/70-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture MT51, har däckbeteckningen 255/70-R16.
Road Venture MT51 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/70-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/70-R16 och modellnamnet Road Venture MT51.