Presto har en däckbeteckning som lyder 265/65-R17. Detta offroaddäck har modellnamnet Presto och är ett av alla däck som tillverkas av .
Presto är ett offroaddäck med diametern 17". Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 172 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Presto. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 428 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Presto |
| Däckbeteckning | 265/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4038526409560 |
CrossContact H/T är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet EfficientGrip 2 SUV. Däcket har däckbeteckningen 265/65-R17.
GRABBER AT3 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet GRABBER AT3. Däcket har däckbeteckningen 265/65-R17.