har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 265/65-R17 för Dynapro HPX (RA43). Dynapro HPX (RA43), som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Med en diameter på 17" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Dynapro HPX (RA43) har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 172 mm. Hastighetsindex H som Dynapro HPX (RA43) har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till Dynapro HPX (RA43)? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 274 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro HPX (RA43) |
| Däckbeteckning | 265/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808563626239 |
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro HPX (RA43), har däckbeteckningen 265/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Dynapro HPX (RA43). Däcket har däckbeteckningen 265/70-R16.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/50-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Dynapro HPX (RA43) och däckbeteckningen 265/60-R18.