Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 265/65-R17 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för UltraGrip Ice Gen 1.
Detta -däck har en diameter på 17". Här har du ett offroaddäck från som är 265 brett och med en profil på 172 mm. Hastighetsindex T som UltraGrip Ice Gen 1 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper UltraGrip Ice Gen 1. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 438 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | UltraGrip Ice Gen 1 |
| Däckbeteckning | 265/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 5452000446435 |
Offroaddäck från med modellnamnet UltraGrip Ice Gen 1 och däckbeteckningen 265/55-R19.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet UltraGrip Ice Gen 1. Däcket har däckbeteckningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat UltraGrip Ice Gen 1, har däckbeteckningen 235/65-R18.
Offroaddäcket UltraGrip Ice Gen 1 har en däckbeteckning som är 225/60-R17. Däcket kommer från .