Geolandar X-CV (G057M) är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 265/60-R18. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Geolandar X-CV (G057M).
Med en diameter på 18" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 159 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Geolandar X-CV (G057M) klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Behöver du även 18"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 013 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Geolandar X-CV (G057M) |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4548515342827 |
Detta offroaddäck från , kallat Geolandar X-CV (G057N), har däckbeteckningen 245/70-R18.
Geolandar A/T (G015) är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R18.
Geolandar CV G058 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R18.
Geolandar CV 4S G061 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R18.