Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 265/60-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Scorpion Winter.
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket Scorpion Winter har en bredd som är 265 mm och en däcksida med en höjd på cirka 159 mm (60% av däckets bredd). Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är H (max 210 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Scorpion Winter. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 576 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Winter |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 5942741076751 |
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Winter, har däckbeteckningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Winter i*cept evo3 X W330A, har däckbeteckningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Winter Sport 5, har däckbeteckningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Winter i*cept evo3 X W330A, har däckbeteckningen 265/60-R18.