Road Venture AT52 har en däckbeteckning som lyder 265/60-R18. Road Venture AT52 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med en diameter på 18". Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 159 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Road Venture AT52 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 874 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8808956688950 |
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 265/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/60-R18 och modellnamnet Road Venture AT52.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/65-R18.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/65-R18.