Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 265/55-R19. Detta offroaddäck har modellnamnet AZENIS FK510 och är ett av alla däck som tillverkas av .
AZENIS FK510 passar på fälgar med en diameter på 19". Offroaddäcket är 265 mm brett med en profil på 146 mm. AZENIS FK510 har hastighetsindex Y, vilket innebär att AZENIS FK510 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för AZENIS FK510. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 380 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | AZENIS FK510 |
| Däckbeteckning | 265/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4250427419398 |
Sommardäck från med modellnamnet AZENIS FK510 och däckbeteckningen 265/40-R19.
Detta offroaddäck från , kallat AZENIS FK510, har däckbeteckningen 265/35-R22.
AZENIS FK510 är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/40-R22.
har tagit fram detta sommardäck med namnet AZENIS FK510. Däcket har däckbeteckningen 285/35-R19.