Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/50-R19 till din stadsjeep. Offroaddäcket Dueler H/P Sport är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Dueler H/P Sport är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Dueler H/P Sport har en bredd på 265 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 133 mm. Hastighetsindexet för Dueler H/P Sport är Y. Detta innebär att Dueler H/P Sport är godkänt att användas upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Dueler H/P Sport.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 716 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dueler H/P Sport |
| Däckbeteckning | 265/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 3286340334112 |
Offroaddäcket Dueler H/P 92A från med däckbeteckningen 265/50-R20.
Offroaddäcket Dueler H/P Sport från med däckbeteckningen 275/45-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 315/35-R20.
Offroaddäcket Dueler H/P Sport har en däckbeteckning som är 275/45-R20. Däcket kommer från .