Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 265/45-R21. Sommardäcket du nu tittar på kallar för EcoContact 6.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 21". Detta däck har en bredd på 265 mm och har en profil som är ungefär 119 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 21"-fälgar till dina EcoContact 6? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 921 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | EcoContact 6 |
| Däckbeteckning | 265/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4019238307504 |
Sommardäck med däckbeteckningen 265/45-R21 och modellnamnet EcoContact 6.
Detta sommardäck från , kallat EcoContact 6, har däckbeteckningen 265/45-R21.
Detta sommardäck från , kallat EcoContact 7, har däckbeteckningen 265/45-R21.
Ett sommardäck från . EcoContact 7 har däckbeteckningen 265/45-R20.