Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/45-R20 till din stadsjeep. Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 20" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Däcket har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 119 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Eagle F1 Asymmetric 6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 199 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Däckbeteckning | 265/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 119 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4038526434289 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/45-R21 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3.
Ett offroaddäck från . Eagle F1 Asymmetric 6 har däckbeteckningen 265/45-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/45-R20.
Eagle F1 Asymmetric 6 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/45-R20.