P Zero PZ5 har en däckbeteckning som lyder 265/40-R22. P Zero PZ5, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 22". Detta däck har en bredd på 265 mm och har en profil som är ungefär 106 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. P Zero PZ5 har hastighetsindex V, vilket innebär att P Zero PZ5 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 22"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 222 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 265/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 8019227460964 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/40-R22 och modellnamnet P Zero PZ5.
Detta offroaddäck från , kallat P Zero PZ5, har däckbeteckningen 265/40-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/40-R23 och modellnamnet P Zero PZ5.