Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 265/40-R21 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Offroaddäcket CrossContact LX Sport är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 21". Offroaddäcket är 265 mm brett med en profil på 106 mm. Hastighetsindex V som CrossContact LX Sport har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 21"-fälgar till dina CrossContact LX Sport? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 365 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | CrossContact LX Sport |
| Däckbeteckning | 265/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R21.
CrossContact LX Sport är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/40-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/55-R19 och modellnamnet CrossContact LX Sport.
Offroaddäcket CrossContact LX Sport från med däckbeteckningen 235/55-R19.