Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/35-R21 till din bil. Sommardäcket Dynaxer HP 5 är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 21" är detta sommardäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med sommardäcket Dynaxer HP 5 får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 93 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Behöver du 21"-fälgar till dina Dynaxer HP 5? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 162 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Dynaxer HP 5 |
| Däckbeteckning | 265/35-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 101 |
| EAN | 3528704599981 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/40-R21 och modellnamnet Dynaxer HP 5 SUV.
Sommardäck med däckbeteckningen 265/35-R19 och modellnamnet Dynaxer HP 5.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 265/35-R20.
Sommardäcket Dynaxer HP 5 från med däckbeteckningen 265/35-R20.