har valt att kalla detta sommardäck med däckbeteckningen 265/35-R20 för SP Sport Maxx GT. Detta sommardäck har modellnamnet SP Sport Maxx GT och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Sommardäcket är 265 mm brett med en profil på 93 mm. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Komplettera SP Sport Maxx GT med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 911 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | SP Sport Maxx GT |
| Däckbeteckning | 265/35-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 93 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 265/35-R20.
Sommardäcket SP Sport Maxx GT från med däckbeteckningen 265/35-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R20.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 265/30-R20.