Road Venture AT52 är ett däck från som har däckbeteckningen 255/70-R16. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Road Venture AT52.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med diametern 16". Med offroaddäcket Road Venture AT52 får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 179 mm. Hastighetsindex T som Road Venture AT52 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 818 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808956304737 |
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 255/70-R16. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 255/70-R16.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 245/70-R16.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Road Venture AT52. Däcket har däckbeteckningen 245/70-R16.