Sommardäcket Radial är ett sommardäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 255/60-R15. har valt att kalla denna modell av sommardäck för Radial.
Radial är ett sommardäck med en diameter på 15". Detta däck är 255 mm brett och har samtidigt en profil på 153 mm. Profilen motsvarar 60% av däckets bredd. Radial klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Radial. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 668 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Radial |
| Däckbeteckning | 255/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4718022016874 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Radial. Däcket har däckbeteckningen 245/60-R15.
Sommardäck från med modellnamnet Radial RA14 och däckbeteckningen 205/60-R16.