P Zero PZ4 SC är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 255/55-R20. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för P Zero PZ4 SC.
Med en diameter på 20" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med offroaddäcket P Zero PZ4 SC får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 140 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 20"-fälgar till P Zero PZ4 SC.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 490 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 255/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8019227395914 |
P Zero PZ4 SC är ett sommardäck med däckmärkningen 315/35-R20.
Sommardäcket P Zero PZ4 SC från med däckbeteckningen 315/35-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet P Zero PZ4 SC och däckbeteckningen 275/45-R20.
Ett offroaddäck från . P Zero PZ4 SC har däckbeteckningen 285/40-R22.