Detta offroaddäck från har däckmärkningen 255/55-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Road Venture AT52.
Road Venture AT52 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Detta offroaddäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 140 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Road Venture AT52 är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Komplettera Road Venture AT52 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 583 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808956688974 |
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 255/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 235/55-R19.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Road Venture AT52. Däcket har däckbeteckningen 235/55-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 255/70-R17.