Detta offroaddäck från har däckmärkningen 255/55-R19. Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 2 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Offroaddäcket är 255 mm brett med en profil på 140 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Eagle F1 Asymmetric 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 919 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 2 |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 5452000543387 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/55-R19 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R19 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/55-R19.
Ett offroaddäck från . Eagle F1 Asymmetric 2 har däckbeteckningen 255/55-R19.