Offroaddäcket Urban Terrain T/A är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 255/55-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Urban Terrain T/A.
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 140 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 18"-fälgar för Urban Terrain T/A. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 985 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Urban Terrain T/A |
| Däckbeteckning | 255/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 3528701624518 |
Sommardäck från med modellnamnet Urban*Speed och däckbeteckningen 175/70-R13.
Sommardäck med däckbeteckningen 185/60-R15 och modellnamnet Urban*Speed.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Urban*Speed. Däcket har däckbeteckningen 175/65-R14.
Offroaddäcket Winter Sport 5 från med däckbeteckningen 255/55-R18.