Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 255/50-R20. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Cross Sport SP-9.
Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck med diametern 20". Med offroaddäcket Cross Sport SP-9 får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 128 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Behöver du 20"-fälgar till dina Cross Sport SP-9? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 828 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Cross Sport SP-9 |
| Däckbeteckning | 255/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4717622056945 |
Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/60-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Cross Sport SP-9, har däckbeteckningen 255/55-R18.
Cross Sport SP-9 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/55-R18.
Cross Sport SP-9 är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/55-R17.