Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 255/50-R20 till din stadsjeep. Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Eagle F1 Asymmetric 3 har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 128 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Eagle F1 Asymmetric 3 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 137 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 255/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 4038526346520 |
Eagle F1 Asymmetric 6 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/55-R18 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 6.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 3 från med däckbeteckningen 285/40-R21.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R21 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 2.