Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/50-R19. Offroaddäcket Ultrac Pro är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Ultrac Pro är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Med offroaddäcket Ultrac Pro får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 128 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 19"-fälgar för Ultrac Pro. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 238 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ultrac Pro |
| Däckbeteckning | 255/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 8714692983542 |
Offroaddäcket Ultrac Pro från med däckbeteckningen 255/50-R19.
Ultrac Pro är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/50-R19 och modellnamnet Ultrac Vorti+.
Offroaddäcket Quatrac Pro+ har en däckbeteckning som är 255/50-R19. Däcket kommer från .