Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 255/45-R19. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Scorpion All Season SF2.
Scorpion All Season SF2 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Här har du ett offroaddäck från som är 255 brett och med en profil på 115 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Scorpion All Season SF2. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 916 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion All Season SF2 |
| Däckbeteckning | 255/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 115 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 8019227406405 |
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion All Season SF2, har däckbeteckningen 255/45-R19.
Offroaddäcket Scorpion All Season SF2 har en däckbeteckning som är 255/45-R20. Däcket kommer från .
Scorpion All Season SF2 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 255/45-R20.
Offroaddäcket Scorpion All Season SF2 har en däckbeteckning som är 245/45-R19. Däcket kommer från .