Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 255/40-R21. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för UltraGrip Performance 3.
UltraGrip Performance 3 är ett offroaddäck med en diameter på 21". Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för UltraGrip Performance 3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 868 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | UltraGrip Performance 3 |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4038526477491 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet UltraGrip Performance + SUV. Däcket har däckbeteckningen 235/60-R17.
Offroaddäck från med modellnamnet UltraGrip Performance + SUV och däckbeteckningen 255/40-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet UltraGrip Performance + SUV och däckbeteckningen 255/40-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/45-R21.