Offroaddäcket Scorpion Zero All Season är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 255/40-R21. Scorpion Zero All Season, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Med en diameter på 21" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett offroaddäck från som är 255 brett och med en profil på 102 mm. Scorpion Zero All Season har hastighetsindex W, vilket innebär att Scorpion Zero All Season är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till Scorpion Zero All Season? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 805 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Offroaddäcket Scorpion All Season SF2 har en däckbeteckning som är 245/45-R19. Däcket kommer från .
Ett offroaddäck från . Scorpion Verde All Season SF har däckbeteckningen 245/45-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet P Zero PZ4 SC och däckbeteckningen 255/40-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet P Zero PZ4 SC och däckbeteckningen 255/40-R21.