Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 255/40-R21. Eagle F1 Asymmetric 3, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta -däck har en diameter på 21". Eagle F1 Asymmetric 3 har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 102 mm. Hastighetsindexet för Eagle F1 Asymmetric 3 är T. Detta innebär att Eagle F1 Asymmetric 3 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 21"-fälgar som passar till Eagle F1 Asymmetric 3? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 160 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 255/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 3 har en däckbeteckning som är 255/40-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 3. Däcket har däckbeteckningen 255/40-R21.
Ett offroaddäck från . Eagle F1 Asymmetric 6 har däckbeteckningen 255/40-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R21.