Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 255/40-R18. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för Turanza T005.
Detta -däck har en diameter på 18". Däcket har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Turanza T005 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 18"-fälgar till Turanza T005.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 107 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Turanza T005 |
| Däckbeteckning | 255/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 3286340883719 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R18.
Sommardäcket Turanza T005 RFT från med däckbeteckningen 255/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Turanza T005. Däcket har däckbeteckningen 255/40-R18.
Turanza T005 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/40-R20.