Om du letar efter ett sommardäck med däckbeteckningen 255/35-R19 till din bil kan detta däck från vara något för dig. Detta sommardäck har modellnamnet Pilot Sport Cup 2 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 19". Detta däck är 255 mm brett och har samtidigt en profil på 89 mm. Profilen motsvarar 35% av däckets bredd. Med detta sommardäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Pilot Sport Cup 2 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 079 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Pilot Sport Cup 2 |
| Däckbeteckning | 255/35-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport Cup 2. Däcket har däckbeteckningen 255/35-R19.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/35-R19.
Sommardäcket Pilot Sport Cup 2 har en däckbeteckning som är 255/35-R19. Däcket kommer från .
Ett sommardäck från . Pilot Sport Cup 2 har däckbeteckningen 235/40-R19.