Ultrac Pro har en däckbeteckning som lyder 255/35-R18. Detta -däck är av modellen Ultrac Pro.
Ultrac Pro har en diameter som är 18" och därmed passar på 18"-fälgar. Detta sommardäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 89 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Du kan komplettera detta sommardäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 726 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ultrac Pro |
| Däckbeteckning | 255/35-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
| EAN | 8714692981913 |
Sommardäck från med modellnamnet Ultrac Pro och däckbeteckningen 255/35-R18.
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 255/35-R18.
Ultrac Pro - Ett sommardäck med däckmärkningen 235/45-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ultrac Pro. Däcket har däckbeteckningen 265/30-R20.