Detta sommardäck från har däckmärkningen 255/30-R21. Detta sommardäck har modellnamnet Ventus evo K137 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 21". Ventus evo K137 har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 30% av däckets bredd, det vill säga cirka 77 mm. Ventus evo K137 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Ventus evo K137 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Ventus evo K137. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 153 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137 |
| Däckbeteckning | 255/30-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 77 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 93 |
| EAN | 8808563635316 |
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 265/30-R19.
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R20.
Ventus evo K137 är ett sommardäck med däckmärkningen 255/30-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 285/30-R21 och modellnamnet Ventus evo K137.