HP-M3 är ett däck från som har däckbeteckningen 245/65-R17. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet HP-M3.
Detta offroaddäck från passar på 17"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. offroaddäcket HP-M3 är 245 mm brett och en profil på 159 mm. Med ett hastighetsindex på H är HP-M3 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 17"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 216 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | HP-M3 |
| Däckbeteckning | 245/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 4717784296104 |
Ett offroaddäck från . HP-M3 har däckbeteckningen 235/65-R17.
Sommardäcket HP-M3 har en däckbeteckning som är 215/65-R17. Däcket kommer från .
har tagit fram detta sommardäck med namnet HP-M3. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R18.