Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 245/50-R19. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Blizzak LM 005.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 19". offroaddäcket Blizzak LM 005 är 245 mm brett och en profil på 123 mm. Blizzak LM 005 klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Behöver du 19"-fälgar till dina Blizzak LM 005? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 674 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Blizzak LM 005 |
| Däckbeteckning | 245/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 3286342609515 |
Blizzak LM 005 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Blizzak LM 005 och däckbeteckningen 235/55-R20.
Offroaddäcket Blizzak LM 005 från med däckbeteckningen 265/40-R21.
Blizzak LM 005 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/50-R19.