Offroaddäcket Quadraxer SUV är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 245/50-R19. Detta -däck är av modellen Quadraxer SUV.
Med en diameter på 19" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Quadraxer SUV har en bredd på 245 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 123 mm. Hastighetsindex V som Quadraxer SUV har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till Quadraxer SUV.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 246 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Quadraxer SUV |
| Däckbeteckning | 245/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 3528709099059 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Quadraxer SUV. Däcket har däckbeteckningen 255/50-R19.
Offroaddäcket Quadraxer SUV från med däckbeteckningen 235/50-R19.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/50-R19 och modellnamnet Quadraxer SUV.
Offroaddäcket Snowproof 2 SUV har en däckbeteckning som är 245/50-R19. Däcket kommer från .