Offroaddäcket Advantage 2 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 245/50-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Advantage 2.
Advantage 2 har en diameter som är 19" och därmed passar på 19"-fälgar. Offroaddäcket är 245 mm brett med en profil på 123 mm. Hastighetsindex W som Advantage 2 har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Advantage 2. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 649 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 245/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 3528700244120 |
P Zero PZ4 LS är ett sommardäck med däckmärkningen 245/50-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Latitude Sport 3 ZP och däckbeteckningen 245/50-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Alenza 001 RFT, har däckbeteckningen 245/50-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Sportnex AS-3. Däcket har däckbeteckningen 245/50-R19.