Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 245/45-R21 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta -däck är av modellen Wintrac Pro.
Wintrac Pro har en diameter som är 21" och därmed passar på 21"-fälgar. Detta offroaddäck har en bredd på 245 mm och en profil på cirka 110 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Wintrac Pro klarar hastigheter upp till 270 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex W.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 21"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 752 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wintrac Pro |
| Däckbeteckning | 245/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
| EAN | 5942741092423 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Wintrac Pro. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet Wintrac Pro+ och däckbeteckningen 245/45-R21.
Ett offroaddäck från . Wintrac Pro+ har däckbeteckningen 255/45-R19.
Offroaddäcket Wintrac Pro från med däckbeteckningen 285/35-R20.