Detta sommardäck från har däckmärkningen 245/45-R20. , som är kända av många för sina sommardäck, kallar detta sommardäck för PremiumContact C.
PremiumContact C passar på fälgar med en diameter på 20". Sommardäcket PremiumContact C har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 110 mm (45% av däckets bredd). Med ett hastighetsindex på V är PremiumContact C ett sommardäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper PremiumContact C. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 173 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | PremiumContact C |
| Däckbeteckning | 245/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 4019238326673 |
Sommardäcket PremiumContact 6 har en däckbeteckning som är 245/45-R20. Däcket kommer från .
PremiumContact 6 - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/45-R20.
Ett sommardäck från . PremiumContact C har däckbeteckningen 245/45-R20.
Detta sommardäck från , kallat PremiumContact C, har däckbeteckningen 245/45-R20.