Powerproof 2 har en däckbeteckning som lyder 245/45-R20. Detta -däck är av modellen Powerproof 2.
Detta -däck har en diameter på 20". Powerproof 2 har en bredd på 245 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 110 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 20"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 645 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Powerproof 2 |
| Däckbeteckning | 245/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
| EAN | 6419440762067 |
Offroaddäcket Powerproof 1 från med däckbeteckningen 245/45-R20.
Offroaddäcket Powerproof 2 har en däckbeteckning som är 245/45-R20. Däcket kommer från .
Sommardäcket Powerproof 2 från med däckbeteckningen 255/45-R18.
Ett sommardäck från . Powerproof 1 har däckbeteckningen 255/45-R18.