Sport Maxx RT har en däckbeteckning som lyder 245/45-R19. Sport Maxx RT är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta -däck har en diameter på 19". offroaddäcket Sport Maxx RT är 245 mm brett och en profil på 110 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper Sport Maxx RT. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 429 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Sport Maxx RT |
| Däckbeteckning | 245/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
| EAN | 4250427442310 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Sport Maxx RT. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R19.
Sport Maxx RT - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/45-R19.
Ett sommardäck från . Sport Maxx RT har däckbeteckningen 245/35-R19.
Ett sommardäck från . Sport Maxx RT har däckbeteckningen 245/40-R18.