Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 245/45-R18 till din bil. , som tillverkar detta sommardäck, har gett det modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3.
Eagle F1 Asymmetric 3 passar på fälgar med en diameter på 18". Här har du ett sommardäck från som är 245 brett och med en profil på 110 mm. Eagle F1 Asymmetric 3 har hastighetsindex W, vilket innebär att Eagle F1 Asymmetric 3 är ett sommardäck som är godkänt för hastigheter upp till 270 km/h.
Behöver du även 18"-fälgar till sommardäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 738 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 245/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 5452000667649 |
Sommardäcket Eagle F1 Asymmetric 3 från med däckbeteckningen 245/45-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 5. Däcket har däckbeteckningen 225/45-R19.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/45-R19 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3 ROF.
Ett sommardäck från . Eagle F1 Asymmetric 3 har däckbeteckningen 225/45-R19.