Detta sommardäck från har däckmärkningen 245/45-R18. Detta -däck är av modellen Hakka Black 2 FRT.
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Med sommardäcket Hakka Black 2 FRT får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 110 mm. Hastighetsindex Y som Hakka Black 2 FRT har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Hakka Black 2 FRT? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 052 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Hakka Black 2 FRT |
| Däckbeteckning | 245/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 6419440301211 |
Offroaddäcket Hakkapeliitta R3 SUV FRT har en däckbeteckning som är 225/60-R18. Däcket kommer från .
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/45-R18.
Sommardäck från med modellnamnet Hakka Black 3 och däckbeteckningen 245/45-R20.
Sommardäck från med modellnamnet Hakka Black 3 och däckbeteckningen 245/45-R17.