Sommardäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta sommardäck har däckbeteckningen 245/45-R18. Sommardäcket BluEarth-ES (ES32A) är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Detta är ett sommardäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Här har du ett sommardäck från som är 245 brett och med en profil på 110 mm. Detta sommardäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Komplettera BluEarth-ES (ES32A) med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 500 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | BluEarth-ES (ES32A) |
| Däckbeteckning | 245/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4548515353786 |
Ett av våra sommardäck från . Detta däck med beteckningen 245/40-R17.
Sommardäck med däckbeteckningen 225/45-R17 och modellnamnet BluEarth-ES (ES32A).
Ett sommardäck från . BluEarth-ES (ES32A) har däckbeteckningen 225/45-R17.
Detta sommardäck från , kallat BluEarth-ES (ES32A), har däckbeteckningen 225/40-R18.