Vector 4 Seasons Gen-3 är ett däck från som har däckbeteckningen 245/40-R21. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Vector 4 Seasons Gen-3.
Detta offroaddäck från passar på 21"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket Vector 4 Seasons Gen-3 har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 98 mm (40% av däckets bredd). Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Vector 4 Seasons Gen-3. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 648 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Vector 4 Seasons Gen-3 |
| Däckbeteckning | 245/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
| EAN | 4038526431059 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/40-R21.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Vector 4 Seasons Gen-3. Däcket har däckbeteckningen 265/40-R21.
Offroaddäcket Vector 4 Seasons Gen-3 har en däckbeteckning som är 255/40-R21. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/40-R20.