Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 245/40-R20. Detta sommardäck har modellnamnet N Fera SU1 och är ett av alla däck som tillverkas av .
N Fera SU1 har en diameter som är 20" och därmed passar på 20"-fälgar. N Fera SU1 har en bredd på 245 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 98 mm. Hastighetsindex Y som N Fera SU1 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina N Fera SU1? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 497 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera SU1 |
| Däckbeteckning | 245/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
| EAN | 8807622218293 |
Detta sommardäck från , kallat N Fera SU1, har däckbeteckningen 245/45-R17.
har tagit fram detta sommardäck med namnet N Fera SU1. Däcket har däckbeteckningen 255/40-R18.
Ett sommardäck från . N Fera SU1 har däckbeteckningen 245/40-R19.
Sommardäcket N Fera SU1 har en däckbeteckning som är 245/40-R17. Däcket kommer från .