P Zero PZ4 LS är ett sommardäck som passar bilar med däckbeteckningen 245/40-R19. har valt att kalla denna modell av sommardäck för P Zero PZ4 LS.
Detta sommardäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. P Zero PZ4 LS har en bredd på 245 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 98 mm. P Zero PZ4 LS klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Behöver du 19"-fälgar till dina P Zero PZ4 LS? Passa på att köpa fälgar när du köper nya sommardäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 854 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 LS |
| Däckbeteckning | 245/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Ett sommardäck från . P Zero PZ4 LS Run Flat har däckbeteckningen 245/40-R19.
Sommardäcket P Zero PZ4 LS har en däckbeteckning som är 245/40-R19. Däcket kommer från .
P Zero PZ4 LS - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/40-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet P Zero PZ4 LS Run Flat. Däcket har däckbeteckningen 245/45-R19.