Detta sommardäck från har däckmärkningen 245/40-R18. Sommardäcket Pilot Sport 4S är ett sommardäck i utbudet av däck från .
Pilot Sport 4S är ett sommardäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Med sommardäcket Pilot Sport 4S får du ett däck som är 245 mm brett och har en profil på 98 mm. Hastighetsindex Y som Pilot Sport 4S har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Pilot Sport 4S. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 088 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Pilot Sport 4S |
| Däckbeteckning | 245/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 3528702039120 |
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport 5. Däcket har däckbeteckningen 245/40-R18.
Ett sommardäck från . Pilot Sport 4 har däckbeteckningen 245/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport Cup 2. Däcket har däckbeteckningen 245/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport 3. Däcket har däckbeteckningen 245/40-R18.