Detta sommardäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 245/40-R18 till din bil. Detta sommardäck har modellnamnet Ventus evo Z Z001 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Ventus evo Z Z001 är ett sommardäck med en diameter på 18". Sommardäcket är 245 mm brett med en profil på 98 mm. Detta är ett sommardäck som får användas för hastigheter upp till 300 km/h (hastighetsindex Y).
Du kan komplettera detta sommardäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 694 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo Z Z001 |
| Däckbeteckning | 245/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 8808563618630 |
Sommardäcket Ventus evo Z Z001 från med däckbeteckningen 245/40-R19.
Ventus evo Z Z001 - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/35-R19.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Ventus evo Z Z001. Däcket har däckbeteckningen 245/35-R20.
Sommardäck från med modellnamnet Ventus evo Z Z001 och däckbeteckningen 245/30-R20.