Däckbeteckningen för detta sommardäck från är 245/40-R18. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta sommardäck för N Fera Sport.
Detta sommardäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Sommardäcket N Fera Sport har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 98 mm (40% av däckets bredd). N Fera Sport klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Komplettera N Fera Sport med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 475 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Sommardäck |
|---|---|
| Avsett för | Bil |
| Märke | |
| Modell | N Fera Sport |
| Däckbeteckning | 245/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
| EAN | 8807622233470 |
Detta sommardäck från , kallat N Fera Sport, har däckbeteckningen 245/40-R18.
N Fera SU1 - Ett sommardäck med däckmärkningen 245/40-R18.
har tagit fram detta sommardäck med namnet Pilot Sport 5. Däcket har däckbeteckningen 245/40-R18.
Ett sommardäck från . Pilot Sport 4 har däckbeteckningen 245/40-R18.